Szkolenie Trychologiczne VOL.1

Ponad 80% problemów z włosami związane jest z problemami skóry głowy. Coraz częściej w salonie fryzjerskim spotykamy klientów z objawami łysienia, łuszczycy, łupieżu itp. szukających pomocy i porady jak z tymi problemami walczyć.

Na naszym szkoleniu kursanci nabędą wiedzę z zakresu wykonywania analizy stanu skóry głowy oraz włosa, określania jej zmian chorobowych oraz doboru odpowiedniej pielęgnacji w celu ich łagodzenia. Nabyta wiedza umożliwi im wprowadzenie do salonów fryzjerskiej nowej usługi trychologicznej oraz poszerzy wiedzę fryzjerów w zakresie składów produktów i ich wpływie na włosy oraz skalp.

Uczestnicy dowiedzą się jak:

  • wygląda fizjologia włosa i skóry głowy
  • diagnozować problemy chorobowe związane ze skórą głowy i włosami (różne typy łysienia I łupieżu)
  • dobrać metodę leczenia problemów z włosami i skórą głowy
  • czytać składy produktów pod kątem aktywnych czynników i składników znajdujących się w profesjonalnych produktach fryzjerskich skierowanych do problemów ze skórą głowy
  • przeprowadzić podstawowy zabieg oczyszczania skóry głowy
  • odpowiednio wyposażyć salon fryzjerski w akcesoria trychologiczne
  • pracować z kamera trychologiczną
  • prowadzić skuteczną konsultację z klientem w celu dobrania odpowiednich kosmetyków i zabiegów w salonie (praca praktyczna)

Szkolenie składa się części wykładowej z ogromną dawką wiedzy oraz praktycznej, podczas której kursanci przećwiczą prowadzenie wywiadu z klientem i diagnozowanie problemów skóry głowy.

Szkolenie skierowane jest do fryzjerów chcący nabyć wiedzę trychologiczną i umiejętność diagnozowania problemów skóry głowy w celu dobrania najlepszych dla danego klienta zabiegów i produktów oferowanych w salonie. Dla fryzjerów chcących poszerzyć usługi salonowe o konsultacje trychologiczne.

Termin najbliższych szkoleń:

Szkolenie trwa 2 dni.

2021-04-11 – 2021-04-12
2021-06-06 – 2021-06-07

Miejsce:

BEA BELEZA ACADEMY

ul. Reglowa 4, Poznań

1800 zł

Dofinansowanie:

Czy wiesz, że na szkolenia z naszej oferty możesz otrzymać nawet do 80% dofinansowanie w ramach bazy usług rozwojowych (BUR) oraz do 100% zwrotu w ramach projektów z KFS i PUP.

Wielkość dofinansowania zależna jest od regionu oraz wnioskującego. Skontaktuj się z nami i dowiedz się więcej!

Nasza akademia posiada Certyfikat SUS 2.0 świadczący o wysokim standardzie prowadzonych przez nas szkoleń.

Paulina Komar

Trycholog I i II stopnia z 6-cio letnim doświadczeniem, uczęszcza i pogłębia swoją wiedzę w znanych wybitnych akademiach trychologicznych oraz cyklicznie na konferencjach tematycznych, członek Polskiego Towarzystwa Trychologicznego. Instruktor Trychologii z tytułem Master.

Od 6-ciu lat prowadzi swoją firmę w Policach gdzie z powodzeniem, jako praktyk, zajmuje się Trychologią i pielęgnacją włosów. Nie ma pozycji z dziedziny trychologii której by nie przeczytała, pasjonują ją badania naukowe zagraniczne i krajowe a najbardziej dermotrychologia dziecięca.

Pasjonatka Dermotrychologii i dermatologii w których to ciągle aktualizuje swoją wiedzę i się edukuje. Prywatnie Ekonomistka, psycholog biznesu, trener kompetencji miękkich, doktorantka Wyższej Szkoły Bankowej, HR-owiec.

Zapisz się na szkolenie
Przewiń do góry