Szkolenie Trychologiczne VOL.2

Z każdym rokiem coraz więcej klientów pojawiających się w salonie fryzjerskim boryka się z problemami skóry głowy. Łysienie androgenowe, łuszczyca, łojotok to tylko niektóre z nich, z którymi musi zmierzyć się fryzjer.  Szkolenie Trychologia vol. 2 skierowane jest do fryzjerów, którzy nabyli już podstawową wiedzę z zakresy budowy i fizjologii włosa oraz trychologii (patrz szkolenie: trychologia vol. 1).

Na szkoleniu uczestnicy poszerzą swoją wiedzę z zakresu wykonywania analizy stanu skóry głowy oraz włosa. Nauczą się diagnozować kolejne zmiany chorobowe oraz dobierać odpowiednią pielęgnację w celu ich łagodzenia. Nabyta wiedza umożliwi im wprowadzenie do salonów fryzjerskiej nowej usługi trychologicznej oraz poszerzy wiedzę fryzjerów w zakresie składów produktów i ich wpływie na włosy oraz skalp.

Uczestnicy dowiedzą się jak:

  • diagnozować problemy chorobowe związane ze skórą głowy i włosami (zburzenia strukltury włosów, choroby zakaźne skóry głowy, przyczyny łysienia w ujęciu medycznym, schorzenia dermatologiczne, problemy endokrynologiczne, choroby tkanki łącznej)
  • dobrać metodę leczenia problemów z włosami i skórą głowy
  • czytać składy produktów pod kątem aktywnych czynników i składników znajdujących się w profesjonalnych produktach fryzjerskich skierowanych do problemów ze skórą głowy
  • przeprowadzić podstawowy zabieg oczyszczania skóry głowy
  • odpowiednio wyposażyć salon fryzjerski w akcesoria trychologiczne
  • pracować z trichogramem i trichoskopem
  • samodzielne formułować zalecenia na podstawie wywiadu oraz wyników badań diagnostycznych, zapewniających adekwatną do problemu kurację (praca praktyczna)

.

Szkolenie składa się części wykładowej z ogromną dawką wiedzy oraz praktycznej, podczas której kursanci przećwiczą pracę z klientem i sprzętem trychologicznym.  

Szkolenie skierowane jest do fryzjerów chcący poszerzyć swoją wiedzę trychologiczną i umiejętność diagnozowania problemów skóry głowy. Polecane szczególnie dla fryjerów, którzy ukończele szkolenie Trychologia vol. 1.

Zapisz się na szkolenie

Przewiń na górę