Szkolenie Trychologiczne VOL.2

Z każdym rokiem coraz więcej klientów pojawiających się w salonie fryzjerskim boryka się z problemami skóry głowy. Łysienie androgenowe, łuszczyca, łojotok to tylko niektóre z nich, z którymi musi zmierzyć się fryzjer.  Szkolenie Trychologia vol. 2 skierowane jest do fryzjerów, którzy nabyli już podstawową wiedzę z zakresy budowy i fizjologii włosa oraz trychologii (patrz szkolenie: trychologia vol. 1).

Na szkoleniu uczestnicy poszerzą swoją wiedzę z zakresu wykonywania analizy stanu skóry głowy oraz włosa. Nauczą się diagnozować kolejne zmiany chorobowe oraz dobierać odpowiednią pielęgnację w celu ich łagodzenia. Nabyta wiedza umożliwi im wprowadzenie do salonów fryzjerskiej nowej usługi trychologicznej oraz poszerzy wiedzę fryzjerów w zakresie składów produktów i ich wpływie na włosy oraz skalp.

Uczestnicy dowiedzą się jak:

  • diagnozować problemy chorobowe związane ze skórą głowy i włosami (zburzenia strukltury włosów, choroby zakaźne skóry głowy, przyczyny łysienia w ujęciu medycznym, schorzenia dermatologiczne, problemy endokrynologiczne, choroby tkanki łącznej)
  • dobrać metodę leczenia problemów z włosami i skórą głowy
  • czytać składy produktów pod kątem aktywnych czynników i składników znajdujących się w profesjonalnych produktach fryzjerskich skierowanych do problemów ze skórą głowy
  • przeprowadzić podstawowy zabieg oczyszczania skóry głowy
  • odpowiednio wyposażyć salon fryzjerski w akcesoria trychologiczne
  • pracować z trichogramem i trichoskopem
  • samodzielne formułować zalecenia na podstawie wywiadu oraz wyników badań diagnostycznych, zapewniających adekwatną do problemu kurację (praca praktyczna)

.

Szkolenie składa się części wykładowej z ogromną dawką wiedzy oraz praktycznej, podczas której kursanci przećwiczą pracę z klientem i sprzętem trychologicznym.  

Szkolenie skierowane jest do fryzjerów chcący poszerzyć swoją wiedzę trychologiczną i umiejętność diagnozowania problemów skóry głowy. Polecane szczególnie dla fryjerów, którzy ukończele szkolenie Trychologia vol. 1.

Termin najbliższych szkoleń:

Szkolenie trwa 2 dni.

2021-02-07 – 2021-02-08

Miejsce:

BEA BELEZA ACADEMY

ul. Reglowa 4, Poznań

1800 zł

Dofinansowanie:

Czy wiesz, że na szkolenia z naszej oferty możesz otrzymać nawet do 80% dofinansowanie w ramach bazy usług rozwojowych (BUR) oraz do 100% zwrotu w ramach projektów z KFS i PUP.

Wielkość dofinansowania zależna jest od regionu oraz wnioskującego. Skontaktuj się z nami i dowiedz się więcej!

Nasza akademia posiada Certyfikat SUS 2.0 świadczący o wysokim standardzie prowadzonych przez nas szkoleń.

Paulina Komar

Trycholog I i II stopnia z 6-cio letnim doświadczeniem, uczęszcza i pogłębia swoją wiedzę w znanych wybitnych akademiach trychologicznych oraz cyklicznie na konferencjach tematycznych, członek Polskiego Towarzystwa Trychologicznego. Instruktor Trychologii z tytułem Master.

Od 6-ciu lat prowadzi swoją firmę w Policach gdzie z powodzeniem, jako praktyk, zajmuje się Trychologią i pielęgnacją włosów. Nie ma pozycji z dziedziny trychologii której by nie przeczytała, pasjonują ją badania naukowe zagraniczne i krajowe a najbardziej dermotrychologia dziecięca.

Pasjonatka Dermotrychologii i dermatologii w których to ciągle aktualizuje swoją wiedzę i się edukuje. Prywatnie Ekonomistka, psycholog biznesu, trener kompetencji miękkich, doktorantka Wyższej Szkoły Bankowej, HR-owiec.

Zapisz się na szkolenie

Przewiń do góry